Termální lázně Veľký Meder Slovensko - okolí

Čičovské mrtvé rameno - Slovensko

Jednou z nejkrásnějších chráněných přírodních oblastí Žitného ostrova je mrtvé rameno Dunaje u obce Číčov. Toto jezero nesouměrného tvaru vzniklo v roce 1899, kdy Dunaj na tomto místě protrhl hráz. Jeho rozloha je spolu s ochranným územím 135 ha, z toho voda zabírá 76,5 ha. Průměrná hloubka vody je 7,5 m. Toto území je od roce 1964 chráněnou přírodní rezervací, která dostala název Lion podle francouzského vojáka, který se usadil na jeho břehu na konci I. sv. války.

Z přírodovědného hlediska je významná rostlinná a živočišná říše tohoto území, protože zde žije několik dnes již vzácných chráněných druhů. Jezero obklopuje hustý inundační les. Rákos na břehu jezera poskytuje ideální životní prostředí pro ptáky. Žije zde 107 druhů ptáků, převážně vodní druhy: volavky, lyska, luční jestřábi a jiné. Z druhů ryb musíme zmínit dunajského divokého kapra, blatniaka tmavého, sumečka. Návštěva rezervace je možná pouze pěšky a výhradně po vyznačených stezkách. Na jižní straně rezervace, podél Dunaje, vede cyklistická stezka. V období kladení vajec ptáků (od 1. března do 15. července) je návštěva chráněné přírodní oblasti zakázána.

Pro informace o ubytování ve Veľkém Mederu klikněte ZDE.

Znáte termály Veľký Meder?
1) Ideální místo pro léčení pohybového ústrojí.
2) Ideální místo pro cyklisty, rodiny s dětmi a důchodce. Nejvíce slunečních dní na Slovensku Vám vždy zpříjemní Vaši dovolenou ve Veľkém Mederu.
3) Jeden den si odskočte na výlet do starobylého města Gyor, Komárno, navštivte blízké hlavní města Budapešť, Bratislava nebo Vídeň.
4) Pobyty, akce a ubytování máte bez zprostředkovatele za nejlepší ceny.