Termální lázně Veľký Meder Slovensko - okolí

Příroda v okolí

Pro návštěvníky  termálního koupaliště Veľký Meder, kteří nevyhledávají pouze pobyt u vody, je připraveno mnoho překrásných turistických cest v lužních lesích kolem řeky Dunaj, ale také v Malých Karpatech přímo v Bratislavském lesoparku, v okolí Děvínské kobyly, vrchu Kamzík nebo na Kováčovských kopcích u Štúrova.

Jestli upřednostňujete přírodní turistiku před tou městskou, čekají na vás hned dvě jedinečné národní přírodní rezervace. První z nich je Klátovské rameno s délkou až 25 km, které se vlévá do Malého Dunaje a má rozlohu více než 300 hektarů. Zajímavostí této rezervace jsou především ojedinělé druhy dřevin a rostlin, bohatý výskyt ptactva, sladkovodních huby či oblíbené lekníny
V této lokalitě se nachází i známý Klátovský mlýn, který přináší stálou výstavu dunajskostredského Žitnoostrovského muzea na téma mlýnů.


Pro informace o ubytování ve Veľkém Mederu klikněte ZDE.

Znáte termály Veľký Meder?
1) Ideální místo pro léčení pohybového ústrojí.
2) Ideální místo pro cyklisty, rodiny s dětmi a důchodce. Nejvíce slunečních dní na Slovensku Vám vždy zpříjemní Vaši dovolenou ve Veľkém Mederu.
3) Jeden den si odskočte na výlet do starobylého města Gyor, Komárno, navštivte blízké hlavní města Budapešť, Bratislava nebo Vídeň.
4) Pobyty, akce a ubytování máte bez zprostředkovatele za nejlepší ceny.