Ubytování Veľký Meder - Veľký Meder okolí

Veľký Meder cyklotrasy - Trasa č. 4

Chtěli bychom Vám představit některé cyklostezky v okolí Velkého Mederu které, absolvovali naši hosté - manželé Šimovi.

4. TRASA:  Veľký Meder - Kľúčovec - Medveďov - most přes Dunaj do Maďarska - Dunajská magistrála - Kľúčovec - Čiližská Radvaň - Veľký Meder (43km; 62 metrů převýšení)

Popis cyklotrasy Veľký Meder – Kľúčovec - Medveďov – most přes Dunaj do Maďarska – Dunajská magistrála - Kľúčovec - Čiližská Radvaň - Veľký Meder

Od hotelu Orchidea*** jsme jeli směrem na jih po vedlejší silnici s minimem dopravy. Kochali jsme se slunečnicovými poli, lesíky. Prohlídli si rybářskou baštu. Po zhruba šesti kilometrech je odbočka do Kľúčovce. Zdejší hospůdka u silnice otevírá v 11hodin dopoledne. Dál jsme pokračovali po vedlejší silnici do Medveďova, kde je také příjemná krčma. Z Medveďova jsme se odvážili na hlavní silnici do Maďarska. Po pár kilometrech jsme přejeli most přes Dunaj. Maďarská strana nás nenadchla. Je tu vybydlená celnice, silný provoz. Rychle jsme se otočili a za mostem zjistili, že podél Dunaje na Slovenské straně vede Dunajská cyklomagistrála. Značení bohužel žádné. Nicméně mile nás tato cesta překvapila. Asfaltový povrch vede po hrázi Dunaje krásnou přírodou. Z magistrály jsme sjeli v  Kľúčovci a zvolili cestu směr Čiližská Radvaň. Kousek sice jedete po vedlejší silnici, ale pak se dostanete na státní. Doporučuji vyhnout se silnici od Radvaně do Mederu, je tam hustý provoz a krajnice veškerá žádná. Vhodnější by bylo vracet se do Mederu z Kľúčovce stejnou cestou jako jsme ráno přijížděli do této vesnice.

Znáte termály Veľký Meder?
1) Ideální místo pro léčení pohybového ústrojí.
2) Ideální místo pro cyklisty, rodiny s dětmi a důchodce. Nejvíce slunečních dní na Slovensku Vám vždy zpříjemní Vaši dovolenou ve Veľkém Mederu.
3) Jeden den si odskočte na výlet do starobylého města Gyor, Komárno, navštivte blízké hlavní města Budapešť, Bratislava nebo Vídeň.
4) Pobyty, akce a ubytování máte bez zprostředkovatele za nejlepší ceny.