Ubytování Veľký Meder - Veľký Meder okolí

Veľký Meder cyklotrasy - Trasa č. 6

Chtěli bychom Vám představit některé cyklostezky v okolí Velkého Mederu, které absolvovali naši hosté - manželé Šimovi.

6. TRASA:  Veľký Meder - Okoč - Dolný Štál - Boheľov - Veľký Meder (37km; 27 metrů převýšení)

Popis cyklotrasy Veľký Meder - Okoč – Dolný Štál – Boheľov -Veľký Meder

Od hotelu Orchidea směr sever na Okoč po asfaltové cyklostezce. V Okoči na křižovatce doleva na Dolný Štál. Kousek za křižovatkou po pravé straně je nenápadný domek, v němž se skrývá útulná hospůdka. Dali jsme si čapovanou kofolu, odskočili na toaletu (pro dámy cyklistky upozornění: až do Dolného Štálu není žádná jiná toaleta. Muži to mají jednodušší, jim stačí malý keřík u silnice). Do Štálu jsme sice jeli po normální silnici, ale provoz nebyl dramatický. Navíc, kdo zná moravské a české silnice, bude zde mile překvapen – žádné výtluky, díry, záplaty. Těch zhruba deset kilometrů z Okoče do Štálu se nám jelo dobře. Ve Štálu se lze občerstvit hned po příjezdu do tohoto městečka. Dál jsme volili vedlejší silnici směr Pataš přes Boheľov. Za Boheľovem po zhruba čtyřech kilometrech jsme dorazili k vodnímu kanálu, u něhož jsme odbočili vlevo na polní cestu. Kanál jsme měli po pravé straně. Občas jsme pozorovali labutě s mláďaty. Křoviny a stromy příjemně stínily. Prašná polňačka se za chvílí proměnila ve zpevněnou betonovou cestu. Frčelo to výborně. Na jednom místě na nás jukla zemědělská usedlost, před níž trůnila starší dáma na autobusové sedačce a sledovala „živý“ provoz na liduprázdné cestě. Přiznávám, že jsem se jí trošičku ulekla. Po betonové cestě jsme dorazili v klidu do Mederu. Byla to příjemně zvolená trasa.

Znáte termály Veľký Meder?
1) Ideální místo pro léčení pohybového ústrojí.
2) Ideální místo pro cyklisty, rodiny s dětmi a důchodce. Nejvíce slunečních dní na Slovensku Vám vždy zpříjemní Vaši dovolenou ve Veľkém Mederu.
3) Jeden den si odskočte na výlet do starobylého města Gyor, Komárno, navštivte blízké hlavní města Budapešť, Bratislava nebo Vídeň.
4) Pobyty, akce a ubytování máte bez zprostředkovatele za nejlepší ceny.